24 april 2026
Gedecoreerden 2026 gemeente Zundert

Gedecoreerden 2026 gemeente Zundert

Cees Jacobs

Cees Jacobs

Peter van den Bemd

Peter van den Bemd

Louis Damen

Louis Damen

Jan Stoffelen

Jan Stoffelen

Maria van Nispen-Lauwrijssen

Maria van Nispen-Lauwrijssen

Jeanni Aerts

Jeanni Aerts

Ria Kerstens-van Hoof

Ria Kerstens-van Hoof

Eerder vandaag – tijdens de Lintjesregen – ontvingen zeven van onze inwoners een Koninklijke Onderscheiding. Burgemeester Joyce Vermue verraste hen vanmorgen aan huis. In de middag waren alle decorandi in de Koutershof, waar de burgemeester uitgebreid stilstond bij hun verdiensten én hen de Koninklijke Onderscheidingen uitreikte.  
 

Eén inwoner is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: 

  • Cees Jacobs uit Achtmaal.  

Zes inwoners zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau: 

  • Peter van den Bemd uit Rijsbergen. 
  • Louis Daemen uit Rijsbergen. 
  • Jan Stoffelen uit Rijsbergen.  
  • Maria van Nispen – Lauwrijssen uit Rijsbergen. 
  • Jeanni Aerts uit Wernhout. 
  • Ria Kerstens – van Hoof uit Zundert. 


Volgens burgemeester Joyce Vermue is de Lintjesregen ieder jaar opnieuw weer een speciaal moment: 

‘De inwoners die vandaag een dik-verdiende Koninklijke Onderscheiding ontvingen, zijn het fundament voor onze gemeenschapszin. Hun inzet is van onschatbare waarde én daar waar mensen elkaar nodig hebben, zijn zij te vinden. Ik wil alle gedecoreerden van harte feliciteren met deze prachtige erkenning’. 

  

Vrijwilligers doen het beter! 

De Lintjesregen heeft ieder jaar een thema, dit jaar is het thema: ‘Vrijwilligers doen het beter!’. Een Koninklijke Onderscheiding is een persoonlijke erkenning.

‘Niemand bepaalt persoonlijk wie een lintje krijgt. Een voordracht komt altijd vanuit de samenleving: van Nederlanders, voor Nederlanders. Het feit dat Cees, Peter, Louis, Jan, Maria, Jeanni en Ria een onderscheiding ontvingen, laat zien dat zij enorm gewaardeerd worden door hun omgeving’, aldus burgemeester Vermue. 
 

Over de gedecoreerden: 

  

De heer Cees Jacobs (76 jaar) uit Achtmaal.   

Bouwt al sinds 1980 aan het Militair Historisch Museum Achtmaal: een uitgebreide collectie over de Tweede Wereldoorlog, met speciale aandacht voor de bevrijders van de gemeente Zundert: de Amerikaanse 104e infanteriedivisie, oftewel de Timberwolves. 

In de jaren tachtig en negentig interviewde hij tientallen Achtmalers over hun oorlogservaringen en droeg zo bij aan het behoud van lokale geschiedenis. Als medeoprichter van de Stichting Vrienden van de Timberwolves ontvangt hij veteranen en hun families, en nam hij het initiatief voor een herdenkingsmonument en een straatnaam. Ook werkte hij mee aan de Timberwolf-fietsroute door West-Brabant. Tijdens 80 jaar vrijheid stelde hij materiaal beschikbaar en ontving hij groepen schoolkinderen uit de gemeente.  

Daarnaast is hij al meer dan 40 jaar actief lid van Gilde Sint Cornelius, waar hij eigenhandig de elektra aanlegde voor het nieuwe clubgebouw. Ook ondersteunt hij Heemkundekring De Drie Heerlijkheden met zijn archief en als spreker bij lezingen. 

  

De heer Peter van den Bemd (56 jaar) uit Rijsbergen. 

Pionier in het culturele, sociale en maatschappelijke leven in Rijsbergen. Onder meer oud-bestuurslid van Stichting Gemeenschapshuis Koutershof, betrokken als bestuurder bij Wielerdorp Rijsbergen en Stichting St. Bavoloop én medeoprichter van het Dorpsgidsen Collectief Rijsbergen, waar hij nog altijd actief is als gids.  

Verdienden zijn grootste sporen bij CV De Aopelaanders, onder andere als bestuurslid, voorzitter, speler en schrijver van Bonte Avonden, en later als Prins Petrus I. Voor deze verdiensten werd hij benoemd tot erelid. Ook was hij jaren voorzitter van muziekvereniging St. Cecilia, waar hij een verbindende rol vervulde tussen de verschillende afdelingen. 

  

De heer Louis Daemen (77 jaar) uit Rijsbergen. 

Zet zich al jarenlang in voor de biljartsport in onze gemeente. Zo was hij sinds 1985 oprichter en drijvende kracht achter de Rijsbergse Biljart Competitie, waarvoor hij al ruim 40 jaar de administratie en wedstrijdleiding verzorgt. Daarnaast organiseerde hij diverse andere competities en toernooien, waaronder de bekercompetitie, de Open Rijsbergse en de individuele kampioenschappen. 

 Zijn inzet kenmerkt zich door grote nauwkeurigheid en toewijding; alle wedstrijdschema’s, standen en gemiddelden worden door hem zelf bijgehouden en uitgewerkt. Als ambassadeur van de sport stimuleert hij lokale horeca om het biljarten levend te houden en versterkt hij zo de sociale samenhang in de gemeenschap. 

  

De heer Jan Stoffelen (90 jaar) uit Rijsbergen. 

Op zeer respectabele leeftijd nog dé steun en toeverlaat voor hulpbehoevende ouderen in de gemeente Zundert. Hij is al jarenlang een onmisbare vrijwilliger bij zorglocatie het Rijserf, waar hij bewoners ondersteunt bij uiteenlopende activiteiten, variërend van sociale bijeenkomsten tot praktische hand‑ en spandiensten. Daarnaast is hij actief bij de Huiskamer van Surplus, waar hij helpt bij de ontvangst, organisatie en bewegingsactiviteiten voor bezoekers. 

  

Mevrouw Maria van Nispen – Lauwrijssen (66 jaar) uit Rijsbergen 

Al ruim 35 jaar is zij actief voor buurtvereniging ’t Plentje als penningmeester en organisator van sociale activiteiten. Daarnaast zet zij zich met grote betrokkenheid in bij zorgorganisatie Avoord en bij De Zonnebloem afdeling Rijsbergen, waar zij onder meer bestuurslid en voorzitter was. Ook collecteerde zij jarenlang voor KWF en konden lokale organisaties altijd een beroep op haar doen. 

  

Mevrouw Jeanni Aerts (63 jaar) uit Wernhout.  

Al meer dan 25 jaar een vaste kracht en vertrouwd gezicht op basisschool de Jozefschool in Wernhout. Ze ondersteunt het team, leest met kinderen en coördineert de tussenschoolse opvang. Daarnaast staat ze al ruim 20 jaar langs de badrand bij zwemvereniging De Wildert: ze geeft zwemlessen en traint de wedstrijdgroep. Ook is ze de motor achter het jaarlijkse zwemkamp voor 25 tot 35 jeugdleden. En sinds 2008 zet ze zich in voor D'n Vrouwenbond Wernhout als penningmeester, ledenadministrateur en organisator van activiteiten en ziekenbezoek. 

  

Mevrouw Ria Kerstens-van Hoof (77 jaar) uit Zundert.   

Al meer dan twintig jaar is een vaste vrijwilliger bij De Zonnebloem, afdeling Zundert. Ze bezoekt mensen met een beperking en ging maar liefst veertien keer mee als vrijwilliger op vakantieweek, waarvan acht jaar als hoofd huishouding. Sinds 2008 is ze daarnaast vrijwilliger bij dagverzorging Nonnekeshof (Surplus), waar ze wekelijks boodschappen doet en bezoekers ondersteunt. Ook treedt ze sinds 2022 op als zangeres bij VertelZingNatuurschoon, een groep die met muziek en natuurverhalen optreedt in verzorgingshuizen en bij verenigingen in de regio. 

Delen via e-mail

https://www.zundert.nl/nieuws/nieuwsbericht/artikel/zeven-inwoners-onderscheiden-tijdens-lintjesregen